Elastik Pvc Zemin Kaplama

Elastik pvc zemin kaplama

Elastik Pvc Zemin Kaplama

PVC Zemin Kaplama Nedir? Nasıl Oluşmaktadır?

Elastik PVC zemin kaplama ürünü zemin döşeme sistemlerinde dünya genelinde en çok kullanılan ve tercih edilen zemin kaplama ürünüdür. İsminden de anlayabileceğiniz üzere PVC (Polivinil Klorür) maddesinden oluşmaktadır. Bir nevi doğal olmayan sentetik bir üründür. En çok tercih edilmesinin sebebi insanların bulundukları koşullar dolayısıyla veya istekleri doğrultusunda yaşadıkları yerlerin sağlam ve her türlü koşula dayanabilecek bir yapıda olmasını istemeleri ile Elastik PVC zemin kaplama sistemleri kullanılmaktadır.

Bu ürünümüz ham petrolle ve tuz karışımı ile üretilmiştir Isı iletkenliği, su geçirmezliği, ses geçirmezliği, elektrik yalıtkanlığı ve yağ emebilmesi gibi özelliklere sahip olarak zemin kaplama sistemlerinin ilk tercih edilen yapısıdır. Bunun ile de bitmeyerek yapısı yangına karşı dayanıklı olarak belgelidir. Yapısında asbest maddesi bulunması sebebiyle hem yangına hem de aşınmaya karşı çok dayanıklıdır.

Elastik PVC Zemin Kaplama Kullanım Yerleri

Tüm dünya üzerinde yaygın olarak kapalı alanlarda kullanılan PVC zemin kaplama sistemlerinin en çok ve yaygın kullanıldığı alanlardan bahsedelim. Bu alanlar şu şekildedir; Okul, Hastane, Ofis gibi ticarethanelerde de oldukça yaygın kullanılır. Ayrıca farklı kalınlıklarda olan diğer ürün çeşitleri ve ürün yapıları ile çok fazla kullanım alanına sahip olmaktadır. Bu alanlara özel PVC zemin kaplama türü de bulunmaktadır. Kendi içerisinde farklı mekanların gereksinimlerini dikkate alarak o alana uygun Elastik PVC zemin kaplama üretilmiştir.

Elastik PVC Zemin Kaplama Türleri

PVC zemin kaplama ürünleri kendi içerisinde çok fazla seçenek ve ürün türüne ayrılmaktadır. Spor salonlarından tutunda bir ev içerisine kadar farklı kullanım türleri mevcuttur. Bu farklı türlerin isimlerine ve özelliklerine kısaca bir bakalım.

Elastik Homojen PVC Zemin Kaplama

PVC zemin kaplama dendiğinde ilk akla gelen kaplama türüdür. PVC zemin kaplamanın ana özelliğini içerisinde barındırmaktadır. Dayanıklılığı ile ön plana çıkmaktadır. Bunun yanında uygulanması oldukça kolay olduğu için tercih edilmektedir.

Elastik Heterojen PVC Zemin Kaplama

İnsanların günlük hayatlarını geçirdikleri ortamlarda iş yerleri, ofis odaları gibi alanlarda oldukça çok kullanılmaktadır. Ev yerlerinde de tercih edilmektedir. Bunun en önemli sebebi hem günlük zemin yoğunluğuna dayanıklı ve kaydırmaz özelliğinin olmasıdır.

tarkett heterojen pvc zemin kaplama   elastik merdiven pvc zemin kaplama   En uygun beefloor pvc yer döşeme   elastik pvc yer döşeme