EN UYGUN PVC YER DÖŞEME FİYATLARI

Beefloor pvc yer döşeme

EN UYGUN PVC YER DÖŞEME FİYATLARI

PVC ZEMİN KAPLAMA FİYATLANDIRMALARI

En Uygun Pvc Yer Döşeme Fiyatları konu başlığı adı altında Zemin Kaplama sektöründe önemli bir hizmet alanına sahip olan Pvc Zemin Kaplama Fiyatları hakkında bazı önemli detaylara bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Öncelikle Pvc Zemin Kaplama Nedir? – Pvc Zemin Kaplama Çeşitleri Nelerdir? – Genel Olarak Pvc Zemin Kaplamalar Nerelerde Kullanılır? ve Pvc Zemin Kaplama Fiyatlarındaki Değişkenlik Neden Kaynaklanır? gibi sorulara karşılık bulalım.

Pvc Zemin Kaplama Nedir?

Pvc Kaplama özel bir kimyasal malzeme olan Polivinil Klorür, Klor ve Etilen gibi maddelerden üretilen plastik çeşitlerindendir. Zemin Kaplama sektöründe önemli bir paya sahip olan bu malzemenin geçmişi 1920 li yıllara dayanmaktadır. Üretim tarihinden bu yana bir çok farklı kurumlarda işlevine ihtiyaç duyulan bu malzeme günümüzde daha çok Fabrika, Sağlık Kurumları ve Eğitim Kurumlarında tercih edilmektedir. Hastaneler ve okulların olmazsa olmaz bir parçası haline gelen bu ürün haliyle rekabet piyasasının da hedefi olmuştur. Oluşan bu rekabet ortamıyla beraber Pvc Yer Döşeme markaları ve çeşitleri günümüzde oldukça artmıştır.

En uygun pvc yer döşeme fiyatları için firmalar son dönemler de alternatif malzeme üretmeye başlamış ve bu yönde çok kalitesiz ürünler piyasaya sürülmüştür ve bu bağlam da kaliteli ürünlerin yerini kalitesiz ürünler almaya başlamıştır. Pvc Zemin Kaplama Fiyatları araştırması yapılırken bilinmesi gereken en önemli unsur malzemenin özelliği olmalıdır. Ayrıca plastikten üretilen bir yapıya sahip olduğu için merdiven altı kaplama türlerine çok dikkat edilmeli ve kapsam da Sağlık Bakanlığı onaylı kalite belgesine sahip olan malzemeler kullanılmalıdır. Türkiye piyasasında kullanılan ve Sağlık açışından hiçbir sorun teşkil etmeyen Kalite Belgelerine sahip bazı markalar aşağıdaki gibidir:

  • Tarkett Pvc Zemin Kaplama
  • Beefloor Pvc Zemin Kaplama
  • Amsrong Pvc Zemin Kaplama
  • Forbo Pvc Zemin Kaplama

Yukarıda bahsedilen isimler Pvc Kaplama Markalarıdır. Şimdi biraz Pvc Kaplama Çeşitlerinden bahsedelim.

en uygun pvc yer döşeme fiyatları

pvc yer döşeme örnek görsel

Pvc Zemin Kaplama Çeşitleri

Homojen Pvc Kaplama

Pvc Kaplama çeşitlerinden olan Homojen Pvc adından da anlaşılacağı üzere tek katmanlı bir vinil kaplama ürünüdür. Tek katmandan üretildiği için uzun ömürlüdür. Homojen Pvc Kaplamalar 2 mm bir kalınlığa sahiptirler. Daha çok Sağlık Kurumları tarafından tercih edilmektedir. Temizlik ve sağlık açışından sorun teşkil etmeyen bu ürün fiyatlarının diğer Zemin Kaplama ürünlerine kıyasla yüksek olmasından dolayı genelde sadece hastanelerin doktor ve ameliyat odaları için tercih edilmektedir.

Heterojen Pvc Kaplama

En uygun pvc yer döşeme fiyatları arasından fiyatı en uygun olan Pvc Kaplama türüdür. Toplamda 2 mm kalınlığa sahip olan bu ürünü Homejen Pvc Kaplamadan ayıran tek özelliği Homojen Pvc tek katmanlı 2 mm bir ürün olma özelliğine sahipken Heterojen Pvc çift katmanlı 2 mm bir Zemin Kaplama çeşididir. Heterojen Pvc Kaplamaların üst yüzeyinde Pvc malzemesi yer alırken alt yüzeyinde özel ayrı bir plastik malzeme kullanılmaktadır.

Aşınmazlık derecesine göre fiyatları kendi içerisinde değişkenlik göstermektedir. Aşınmazlık derecesi Heterojen Pvc Kaplamalar için kullanılan üst tabakasındaki Pvc Kaplamasına göre değişmektedir. Heterojen Pvc Kaplamaların üst tabakaları için genelde 0,15 mm ile 0,80 mm arasında Pvc Kaplama malzemesi kullanılmaktadır. Bu malzemelerin fiyatları da bu bağlam da önemli değişkenlikler göstermektedir. Türkiye piyasasında ideal olan ve en çok kullanımı tercih edilen Heterojen Pvc Kaplama ise aşınmazlık derecesi 0,70 mm olan Pvc Kaplama çeşididir.

Spor Pvc Kaplama

Spor Pvc Kaplamalar 3mm ile 15mm arasında değişkenlik gösteren çift katmanlı bir Pvc Kaplama çeşididir. Adından da anlaşıldığı gibi sosyal faaliyetler çerçevesinde Spor Faaliyetlerinin yürütüldüğü her alanda kullanılabilmektedir. Fitness Salonları, Basketbol, Voleybol, Hentbol ve Futbol gibi çok amaçlı kullanılmak istenilen Spor Sahaları gibi mekanlar için tercih edilmektedir.

Tarkett Spor Zemin Kaplamalar arasında en çok tercih edilen ve Spor Pvc Kaplama ürünleri arasında  En uygun pvc yer döşeme ürünü olan Pvc Kaplama 3,5 mm ile 4,5 mm kalınlığa sahip ürünlerdir. Ancak bunların yanın da bayındırlık pozu üzerinden belirtilen bir şartname olduğu zaman farklı kalınlığa sahip Spor Pvc Kaplama ürünleri kullanılmaktadır. Bayındırlık Pozu 25.116/S11 olarak verildiği zaman uygulama yapılacak zemin için istenilen en düşük kalınlık 6 mm olmalıdır.

Bu poz doğrultusun da en düşük kalınlığı 6 mm olan Spor Zemin Kaplama baz alınarak uygulama yapmak mümkündür. Ancak uygulama yapılacak alan için farklı kalınlıklardaki Spor Pvc Kaplama ürünleri de tercih edilebilmektedir. Basketbol, Voleybol veya Hentbol gibi sporlar kapsamında Profesyonel anlam da müsabakaların sergileneceği bir mekan için 6 mm kalınlığa sahip bir Spor Pvc Kaplama uygun olmaz en az 9 mm bir Spor Pvc Kaplama ürünü sergilenmelidir.

Kondaktif Pvc Kaplama

Kondaktif Pvc Kaplamalar Pvc Zemin Kaplama ürünleri arasında en az tercih edilen ve fiyat bakımından en pahalı fiyatlara sahip olan bir Pvc Kaplama Çeşididir. Kondaktif Pvc Kaplamalar hastanelerin ameliyat odaları ve x-ray cihazlarının bulunduğu odalar için özel olarak üretilen Pvc Kaplamalardır. Bu malzemenin özelliği kullanıldığı alanda elektriksel dalgalanmaları minimuma indirgemektir. Uygulama esnasında bu malzemelerin altına kullanılan bakır teller sayesinde ortamdaki dalgalanmalar önlenir böylece ameliyat sırasında doktorlar için daha rahat bir ortam elde edilir.

Pvc Zemin Kaplama Fiyatlandırması

En uygun pvc yer döşeme fiyatları araştırması yapılırken yapılması gereken en doğru adım öncelikle malzemenin kullanılacağı bölgeye göre seçim yapılmalıdır. Bir hastanenin ameliyat odası için en uygun pvc yer döşeme fiyatlarına sahip olan Heterojen Pvc Kaplama çeşidini kullanmak demek en uygun fiyat anlamına gelmez burada önemli olan malzemenin kullanım amacına uygun olarak verilmesi veya alınmasıdır.

En uygun pvc yer döşeme    En uygun pvc yer döşeme    En uygun pvc yer döşeme

 

En uygun pvc yer döşeme    En uygun pvc yer döşeme    En uygun pvc yer döşeme    En uygun pvc yer döşeme