Folyo Kaplı Yükseltilmiş Döşeme

folyo kaplı yükseltilmiş döşeme

Folyo Kaplı Yükseltilmiş Döşeme

Folyo Kaplı Yükseltilmiş Zemin Nedir.

Folyo kaplı yükseltilmiş döşeme çeşidinde ise alt üst kaplama işlemlerinde diğer çeşitlerden farklı olarak alt ve üst yüzeyleri aynı malzeme ile kaplanmaktadır. Alt ve üst yüzeyi de alüminyum folyo ile kaplanmaktadır. Bu malzemenin panellerinde kaplama malzemesi olarak serbest dönüşebilen şerit/ karo PVC malzemesi kullanılmaktadır.  Bu ürünün kaplama işleminde alt ve üst tabaka aynı kalınlıkta olarak ayarlanmaktadır. İç dolgu kalınlığı diğer malzemeler de olduğu gibi 30-38 mm kalınlığında sunta özlü olmaktadır.

Folyo kaplı yükseltilmiş döşeme uygulaması

Folyo Kaplı Yükseltilmiş döşeme   Folyo Kaplı Yükseltilmiş döşeme   Folyo Kaplı Yükseltilmiş döşeme   Folyo Kaplı Yükseltilmiş döşeme   Folyo Kaplı Yükseltilmiş döşeme

 

Folyo Kaplı Yükseltilmiş döşeme   Folyo Kaplı Yükseltilmiş döşeme   Folyo Kaplı Yükseltilmiş döşeme   folyo kaplı yükseltilmiş döşeme   Folyo Kaplı Yükseltilmiş döşeme

 

Yükseltilmiş Döşeme Nedir?

Pvc Kaplı Yükseltilmiş Zemin, bina zeminlerinde veya belirlenmiş kapalı alanlarda ortamlarda kullanılan zemin üstü kaplama işlemidir. Bu işlem ile belirlediğiniz alanlarda istediğiniz konforu ve istediğiniz şekilde tasarımsal faaliyetlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Yükseltilmiş döşeme son yıllarda popüler bir alan olmuştur.

Pvc Kaplı Yükseltilmiş Zemin döşeme yapımı ile belirlenen alanda aslında yerden yukarı doğru ikinci bir kat oluşturmuş oluyorsunuz. Yükseltilmiş döşeme işlemi ile alanınızdan kazanıp ve ekstra masraf gerektiren elektrik tamiratı vb. olaylardan da tasarruf etmiş oluyorsunuz. Yükseltilmiş döşeme uygulaması genelde 15 cm ile 100 cm aralarında uygulanmaktadır. Diğer kaplama modellerine göre maliyeti daha fazla olmaktadır fakat kullanılan malzeme kalitesi ve yapısı bakımından bu maliyet göz ardı edilebilir.

Döşeme işlemleri sırasında yerden yükseltilen zeminin altında boşluklu bir yapı oluşmaktadır. Bu yapı sayesinde alanda bulunan elektrik tesisatlarının kablolarını veya su tesisatı gibi mekân içerisinde kaba ve kötü bir görüntü yaratabilecek durumlardan sistemin altında bulunan mekân içerisine monte edilip, yerleştirilip kurtulmuş oluyorsunuz.

Bunların yanı sıra Pvc Kaplı Yükseltilmiş Zemin işlemi modüler bir yapı olduğundan dolayı kurulumu yapıldıktan sonra ortam değişikliği yapıp taşınmak istediğiniz de yer değişiklikleri yapmaya müsait bir yapıya sahiptir.

Yükseltilmiş Döşeme Ne Gibi Durumlara Dayanıklıdır? 

Yükseltilmiş döşeme veya yükseltilmiş zemin olarak da bilinen döşeme işlemlerinde kullanılan malzemelerin dayanıklılığı bulunan bazı doğal afet ve buna benzer durumlar bulunmaktadır. Yükseltilmiş döşeme malzemeleri yapısı bakımından yangına karşı dayanıklıdır. Özellikle de paslanmaz bir formda olarak üretilmiştir. Nem ve rutubet gibi durumlardan etkilenip de herhangi bir şişme bozulma vb. durumlarla karşılaşmamaktadır.

Üzerinde oluşacak baskılara karşı ve yüksek yükler taşıyabilecek kapasitededir. Bu gibi durumlar düşünülüp hesaplanarak kaplama malzemelerini yüksek kaliteli ve dayanıklı olarak seçilmektedir.

Yükseltilmiş Döşeme Panel Çeşitleri Nelerdir?

Yükseltilmiş döşeme panellerinin kullanıldığı malzemelere göre alt yapısı ve üst yapısı bakımından da farklılıklar göstermektedir. Pvc Kaplı Yükseltilmiş zemin tipleri denildiğinde ilk akla gelen malzeme tipi sunta özlü malzemedir. Bu ürün tipinde fiyat performans oranı olarak yüksek kalite ve olanak sunmaktadır.

Sunta özlü yükseltilmiş döşeme paneli B1 yangına karşı dayanıklılık sertifikasına sahiptir. Yangın çıkması durumunda kendi iç yapısında barındırdığı dolgusunu yarım saat boyunca bozulmadan koruyabilmektedir. Yarım saat gibi bir süre çok uzun olmadığından dolayı iç yapısında altında elektrik tesisatlarının geçtiği alanlarda kullanılmamalıdır.

Kalsiyum sülfat özlü yükseltilmiş zemin ürünü ise bir diğer çeşittir. Bu üründe sunta özlü yapı malzemelerine göre daha fazla maliyet çıkmaktadır fakat elektriğin bulunduğu ortamlarda bu malzemenin kullanılması önerilmektedir. Yangına karşı koruma süresi 30 dakika ile sınırlı kalmayıp bu üründe 90 dakika civarındadır.

Sunta özlü olan çeşide göre 3 kat süre koruma sağlamaktadır. Güvenlik oranı dikkat çekmektedir. Kalsiyum sülfat özlü panellerde alt ve üst materyaller olarak farklılıklar göstermektedir. Alt ve üst kısımlarında kullanılan malzeme tipleri birbirinden farklı olup farklı alanlarda daha geniş kapsamlı korumalar sağlayabilmektedir.

Bu ürün çeşitleri şöyle olmaktadır: alt çelik üst PVC kaplama yükseltilmiş döşeme, alt çelik üst laminat kaplamalı kalsiyum sülfat özlü yükseltilmiş döşeme, alt çelik üstü seramik kaplı yükseltilmiş döşeme çeşidi, altı çelik üstü beton özlü yükseltilmiş döşeme çeşidi olarak ayrılmaktadır. Her birinin kullanım amacı ve alanları farklılıklar göstermektedir.

Yükseltilmiş Döşeme Fiyatları

Yükseltilmiş döşeme fiyatları kullanılan malzeme  çeşidine göre ve yoğunluğuna göre farklılıklar gösterebilmektedir. Bahsettiğimiz tüm döşeme çeşitlerinden en pahalı ürün olan beton özlü yükseltilmiş döşemedir. Kullanılan malzemenin kalitesi ve döşeme yapılacak olan alanın büyüklüğü ile genişliği fiyatlandırma da en önemli unsurdur. İstanbul’da yükseltilmiş döşeme fiyatları işlemi yapacak firmalar arasında değişiklik göstermektedir.

Sosyal Medyadan bizi takip edebilirsiniz.

Facebook

Zemin Kaplama – Folyo Kaplı Yükseltilmiş Zemin, pvc zemin kaplama fiyatları,  anti bakteriyel pvc zemin kaplama fiyatları, pvc zemin kaplamaları,  pvc yer döşemesi,  pvc karo yer döşemesi fiyatları, Yükseltilmiş Zemin,  Pvc Kaplı Yükseltilmiş Zemin, Laminat Kaplı Yükseltilmiş Döşeme,  Folyo Kaplı Yükseltilmiş Döşeme,  pvc yer döşemesi nasıl yapılır,  alüminyum süpürgelik fiyatları,  alüminyum süpürgelik, pvc zemin kaplama, pvc zemin kaplama fiyatları, tarkett , beefloor, spor pvc, akustik pvc, kondaktiv pvc.