HOMOJEN PVC KAPLAMA

HOMOJEN PVC KAPLAMA

PVC ZEMİN KAPLAMA – HOMOJEN PVC KAPLAMA

Homojen Pvc Kaplama hakkında açıklama yapmadan önce genel olarak Pvc Zemin Kaplama Nedir? sorusuna kısa bir açıklık getirelim.

Pvc Zemin Kaplama, yer döşeme sistemlerinde kullanılan en bilindik ve en kaliteli sistem olmaktadır. Dayanıklılık konusunda kendi alanında en iyisidir. Dayanıklılık açısından tanınan bir özelliği olduğu için işlem yaptıracak kişiler özellikle bu yapıyı seçmektedir. PVC zemin kaplama doğal olmayan adı vinil olan sentetik plastik yapıda olan bir maddeden üretilmektedir.

Klor ve etilen maddelerinden yani ham petrol ürünü olarak imal edilmektedir. Vinil olarak adlandırılır. Bu maddeyi Polivinil Klorür olarak bilinen vinil maddesi sayesinde Pvc zemin kaplama ürünleri dünya üzerinde en çok kullanılan plastik yapıya sahip döşeme sistemidir.

Kullanım alanları da değişiklik göstermektedir. Bu alanlardan bazıları okul, hastane, ofis, özel ticarethaneler gibi alanlarda kullanılmaktadır. PVC zemin kaplama ürünlerinde bazı çeşitler bulunmaktadır. Bunlardan birincisi homojen PVC kaplama çeşididir.

Homojen Pvc Kaplama Nedir?

Homojen Pvc kaplama çeşidi için ilk önce kullanım alanlarından bahsedelim. Homojen Pvc kaplama çeşidi genellikle okul, hastane, ofis, gibi özel kullanım alanlarında veya o alanda bulunan insanların kendilerini özel hissetmek veya kaliteli bir alan oluşturmak için kullandıkları zemin kaplama işlemidir.

Kullanılan malzeme yapısı gayet kaliteli ve kullanışlı olmakla beraber 2mm kalınlığında tek katmanlı ve rulo form da uygulanan yer döşeme sistemidir. Aşınma gibi durumlara dayanıklılığı da çok yüksektir. Kullanım alanları ile bağlantılı olarak yüksek yoğunluğa, trafiğe dayanıp aşınma gibi durumlarla kullanıcıyı üzmeyip ilk tercih edilen ürün olmayı başarmıştır. Homojen PVC kaplama çeşidinin 3 farklı grup türü bulunmaktadır.

Homojen PVC kaplama Grup Türleri

Homojen PVC kaplaması bahsettiğimiz gibi tek katmanlı vinil olarak oluşmaktadır. Baştan sonuna kadar yapı bakımından aynıdır bozulması yoktur. Genel kaplama kalınlıkları 2 mm fakat  bazı marka ve modellerde bu sayı 3,20 mm olarak değişmektedir.

 • Grup T

Bu grupta malzeme ömrü boyunca cila yapılmasını gerektirmez. Aşınmazlık durumu bu grup türünde alt ve üst tabakada da bulunmaktadır ve kalitelidir.

 • Grup P

Bu grup içerisindeki malzemelerde ise aşınmazlık durumu sadece yüzeyinde mevcuttur. Bu grup içerisinde kullanılan malzemeler bir yılda bir cilalanma gerektirmektedir.

 • Grup M

Bu grup içerisinde ise hiçbir yüzeyinde aşınmazlık kürü bulunmamaktadır. Alt ve üst yüzeyleri aşınmaya müsait durumdadır. Malzeme yere uygulanması durumunda hemen cila işlemi uygulanmalıdır.

Homojen PVC Kaplama Kullanım Alanları

Homojen PVC kaplama malzemelerinin diğer türlerine nazaran kullanım alanları daha geniştir. Bu alanlar ise özellikle hastane, okul, kamu kuruluşları olmak üzeredir. Son yıllarda homojen kaplama heterojen kaplamaya göre daha çok tercih edilmiştir. Bu tercih sebebinin özellikle yoğun kullanım olan alanlarda ve insan trafiğinin çok olduğu alanlarda görmek mümkündür.

Bu bahsettiğimiz alanlarda ise özellikle Grup T diye bahsettiğimiz alandaki malzemeler tercih edilmektedir. Bu ürünlerin tercih edilmesindeki en önemli faktör ise kullanım kolaylığı ve bakım olarak hiç cila vs. gerektirmemesidir. Grup T içerisindeki malzemelerden bazıları kullanıcılara sorun da çıkarabilmektedir bu durum ile karşı karşıya kalmamak için ürünü almadan satıcıdan garanti istemeyi unutmayın.

Homojen Pvc Kaplama İşlemi Nasıl Uygulanmaktadır.

Homojen PVC kaplama işlemi yapılmadan önce uygulanması gereken bazı işlemler vardır. Bunlar ise şöyle olmaktadır; PVC esnek yer döşeme malzemesinin döşeneceği alanın küçücük toz taneleri bile kalmayacak şekilde temizlenmesi gerekmektedir. Daha sonra zımpara makinesi yardımıyla en ufak bir pürüz kalmayacak şekilde işleme devam edilmelidir. Zeminin yapıştırıcı uygulamasına hazır hale getirilmesi gerekmektedir.

Zemin işleme hazır olması durumunda zemin üzerine ince bir pala ile  yapıştırıcı sürülüp hazır hale getirilmelidir. Daha sonra kaplamaya hazır olan zemin için yapıştırıcı üzerine PVC kaplama malzememizi uygun bir şekilde yerleştirmeye başlayabiliriz. Parçaların aralarına derz maddesini çekip en son aşama olarak açılan derzlere kaynak makinesi yardımıyla kaynak yaparak bir bütün şekilde zemini hazır hale getirebilirsiniz.

Homojen Pvc Zemin kaplama malzemesi kendi içinde farklı marka ve farklı ürün tipleri olarak ayrılmaktadır. Şimdi bu malzeme türlerini ve bu marka ürünlerinin ne olduğuna hep birlikte bakalım.

Tarkett Homojen PVC Kaplama

Tarkett firmasının bir ürünü olan homojen Pvc Zemin kaplama çeşididir. Homojen PVC kaplama malzemesinin nelerden oluştuğunu ve nasıl oluştuğunu bu kısma kadar net bir şekilde ifade ettik. Bu marka içerisinde bu ürün için ekstra söylenmesi gerekenler kalitesinin çok iyi olduğu ve kullanım alanlarının memnun kalmalarıdır.

Tarkett Homojen Pvc Zemin kaplama çeşidi özellikle sağlık ve eğitim alanları arasında tercih edilmektedir. Dayanıklılığı ve temizlik kolaylığı sayesinde tercih edilmesi yüksektir. Kullanım ömürlerinin temizlik yapılmadan %30 a varan düzeylerde yükseltilmesi sağlanmaktadır. Kuru cila işleminin uygulandığı piyasadaki tek vinilden oluşmuş zemindir. Akustik, statik dağıtıcı ve kayma önleyici gibi özellikleri bulunan çeşitleri de bulunmaktadır. Kendi içerisinde ise bazı adlandırılmalı farklı tipleri mevcuttur.

 • Somplan 350

Tarkett markası adı altında olan bu ürün vinil yapı malzemelerinin bir başka formudur. Bu ürün de ise taze ve yumuşak hissiyatı yakalamak için doğal güzelliklerden esinlenerek 12 renk kullanılarak en yüksek kaliteyi yakalamayı hedeflemişlerdir. Somplan350 PVC kaplama modeli aşınma, leke ve bakterilere karşı koruma sağlamaktadır. Sağlık alanları ve ticari alanlarda kullanımı uygundur.

 • Primo Plus

Tarkett markasının bir başka Homojen Pvc kaplama ürünüdür. Homojen kaplama çeşitlerinin en basit ürünlerindendir. Geniş renk yelpazesi de bulunmaktadır.  Bu zemin çeşidi özel konutlarda veya kamu tesislerinde kullanıma uygundur. Primo plus homojen Pvc Zemin kaplama ürünü dikkatli kullanımlarda uzun ömürlü ve mükemmel görünü ile kullanıcılara kolaylık sağlamaktadır.

 • İQ Optima

Tarkett markasının homojen Pvc Zemin kaplama ürünü olan bu çeşitte farklı formatlar ve farklı renk çeşitleri bulunmaktadır. İQ Optima homojen PVC kaplama ürünü özellikle sağlık tesisleri ve eğitim alanında kullanıma özel tasarlanmıştır. Piyasası içerisinde en iyi ömrü sunan bir yapıysa sahiptir. Cila ihtiyacı olmadan kuru fırçalama yöntemi ile kendi orijinal görüntüsüne kavuşabilmektedir.

 • Eclipse Premium

Tarkett markası adı altında mevcut olan bu ürün çeşidi eğitim, sağlık tesisleri gibi yoğun kullanım alanları için kullanım kolaylığı, maliyet azaltması gibi faydalar sağlamaktadır. Eclipse Premium homojen PVC kaplama ürünü XR yüzey işlemi ile gelişmiş koruma ve daha kolay bakım yapılmasını garanti eder. Çok sayıda renk skalasına da sahiptir.

ÇÖZÜM ZEMİN KAPLAMA

Çözüm Zemin Kaplama firması olarak yapmış olduğumuz diğer Zemin Kaplama uygulamalarımız aşağıdaki gibidir:

 • Karo Halı Kaplama
 • Epoksi Kaplama
 • Alüminyum Süpürgelik 
 • Yükseltilmiş Zemin

Zemin Kaplama sektörüne 2003 yılında başlayan bir firma olarak edinmiş olduğumuz tecrübeler sayesinde müşterilerimize her zaman en mükemmel Çözümü sunmanın bilinciyle hareket etmekteyiz. Şirket bünyesinde ve saha da çalışan personellerimizle beraber en büyük çabamız her daim müşteri memnuniyetini yakalayabilmek olmuştur. Projeleriniz kapsamında fiyat teklifi almak için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Medya Üzerinden Bizleri Takip Edebilirsiniz.

Facebook, Instagram ve Youtube gibi sosyal iletişim araçlarını kullanmakta iseniz Çözüm Zemin araması yaparak yapmış olduğumuz uygulamalarımızı görebilirsiniz.

 

homojen pvc kaplama  En uygun pvc yer döşeme  En uygun pvc yer döşeme  En uygun pvc yer döşeme