Pvc Kaplı Yükseltilmiş Zemin

Pvc Kaplı Yükseltilmiş Zemin

Zemin Kaplama – Pvc Kaplı Yükseltilmiş Zemin

Pvc Kaplı Yükseltilmiş Zemin işlemi dayanıklı oluşu ile ön plana çıkmaktadır. Çok fazla sayıda talep edilen bir ürün çeşididir. PVC malzemesinin yapısı vinil denilen malzemeden oluşmaktadır. Bu vinil dediğimiz madde ise doğal olmayan bir plastik türüdür.

Pvc Kaplı Yükseltilmiş Zemin panelleri genellikle ofis, server odaları ya da bilgisayar odaları gibi alanlarda ve yoğun kullanım olan alanlarda tercih edilmektedir. Kullanıcıların kullanım amaçlarına göre kaplamanın üst yüzeylerini heterojen veya homojen olarak belirlenmektedir. Ticari faaliyet sürülen alanlarda kesinlikle Pvc Kaplı Yükseltilmiş Zemin önerilir. Panelin alt kaplamlarında kullanılmak üzere alüminyum veya folyo benzeri kaplama çeşitleri de sunulmaktadır.

Pvc Kaplı Yükseltilmiş Zemin   yükseltilmiş zemin montajı   yükseltilmiş zemin montajı   yükseltilmiş zemin montajı  yükseltilmiş zemin montajı

 

yükseltilmiş zemin montajı   yükseltilmiş zemin montajı   yükseltilmiş zemin montajı

Yükseltilmiş Döşeme Nedir?

Pvc Kaplı Yükseltilmiş Zemin, bina zeminlerinde veya belirlenmiş kapalı alanlarda ortamlarda kullanılan zemin üstü kaplama işlemidir. Bu işlem ile belirlediğiniz alanlarda istediğiniz konforu ve istediğiniz şekilde tasarımsal faaliyetlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Yükseltilmiş döşeme son yıllarda popüler bir alan olmuştur.

Pvc Kaplı Yükseltilmiş Zemin döşeme yapımı ile belirlenen alanda aslında yerden yukarı doğru ikinci bir kat oluşturmuş oluyorsunuz. Yükseltilmiş döşeme işlemi ile alanınızdan kazanıp ve ekstra masraf gerektiren elektrik tamiratı vb. olaylardan da tasarruf etmiş oluyorsunuz. Yükseltilmiş döşeme uygulaması genelde 15 cm ile 100 cm aralarında uygulanmaktadır. Diğer kaplama modellerine göre maliyeti daha fazla olmaktadır fakat kullanılan malzeme kalitesi ve yapısı bakımından bu maliyet göz ardı edilebilir.

Döşeme işlemleri sırasında yerden yükseltilen zeminin altında boşluklu bir yapı oluşmaktadır. Bu yapı sayesinde alanda bulunan elektrik tesisatlarının kablolarını veya su tesisatı gibi mekân içerisinde kaba ve kötü bir görüntü yaratabilecek durumlardan sistemin altında bulunan mekân içerisine monte edilip, yerleştirilip kurtulmuş oluyorsunuz.

Bunların yanı sıra Pvc Kaplı Yükseltilmiş Zemin işlemi modüler bir yapı olduğundan dolayı kurulumu yapıldıktan sonra ortam değişikliği yapıp taşınmak istediğiniz de yer değişiklikleri yapmaya müsait bir yapıya sahiptir.

Yükseltilmiş Döşeme Ne Gibi Durumlara Dayanıklıdır? 

Yükseltilmiş döşeme veya yükseltilmiş zemin olarak da bilinen döşeme işlemlerinde kullanılan malzemelerin dayanıklılığı bulunan bazı doğal afet ve buna benzer durumlar bulunmaktadır. Yükseltilmiş döşeme malzemeleri yapısı bakımından yangına karşı dayanıklıdır. Özellikle de paslanmaz bir formda olarak üretilmiştir. Nem ve rutubet gibi durumlardan etkilenip de herhangi bir şişme bozulma vb. durumlarla karşılaşmamaktadır.

Üzerinde oluşacak baskılara karşı ve yüksek yükler taşıyabilecek kapasitededir. Bu gibi durumlar düşünülüp hesaplanarak kaplama malzemelerini yüksek kaliteli ve dayanıklı olarak seçilmektedir.

Yükseltilmiş Döşeme Panel Çeşitleri Nelerdir?

Yükseltilmiş döşeme panellerinin kullanıldığı malzemelere göre alt yapısı ve üst yapısı bakımından da farklılıklar göstermektedir. Pvc Kaplı Yükseltilmiş zemin tipleri denildiğinde ilk akla gelen malzeme tipi sunta özlü malzemedir. Bu ürün tipinde fiyat performans oranı olarak yüksek kalite ve olanak sunmaktadır.

Sunta özlü yükseltilmiş döşeme paneli B1 yangına karşı dayanıklılık sertifikasına sahiptir. Yangın çıkması durumunda kendi iç yapısında barındırdığı dolgusunu yarım saat boyunca bozulmadan koruyabilmektedir. Yarım saat gibi bir süre çok uzun olmadığından dolayı iç yapısında altında elektrik tesisatlarının geçtiği alanlarda kullanılmamalıdır.

Kalsiyum sülfat özlü yükseltilmiş zemin ürünü ise bir diğer çeşittir. Bu üründe sunta özlü yapı malzemelerine göre daha fazla maliyet çıkmaktadır fakat elektriğin bulunduğu ortamlarda bu malzemenin kullanılması önerilmektedir. Yangına karşı koruma süresi 30 dakika ile sınırlı kalmayıp bu üründe 90 dakika civarındadır.

Sunta özlü olan çeşide göre 3 kat süre koruma sağlamaktadır. Güvenlik oranı dikkat çekmektedir. Kalsiyum sülfat özlü panellerde alt ve üst materyaller olarak farklılıklar göstermektedir. Alt ve üst kısımlarında kullanılan malzeme tipleri birbirinden farklı olup farklı alanlarda daha geniş kapsamlı korumalar sağlayabilmektedir.

Bu ürün çeşitleri şöyle olmaktadır: alt çelik üst PVC kaplama yükseltilmiş döşeme, alt çelik üst laminat kaplamalı kalsiyum sülfat özlü yükseltilmiş döşeme, alt çelik üstü seramik kaplı yükseltilmiş döşeme çeşidi, altı çelik üstü beton özlü yükseltilmiş döşeme çeşidi olarak ayrılmaktadır. Her birinin kullanım amacı ve alanları farklılıklar göstermektedir.

Yükseltilmiş Döşeme Fiyatları

Yükseltilmiş döşeme fiyatları kullanılan malzeme  çeşidine göre ve yoğunluğuna göre farklılıklar gösterebilmektedir. Bahsettiğimiz tüm döşeme çeşitlerinden en pahalı ürün olan beton özlü yükseltilmiş döşemedir. Kullanılan malzemenin kalitesi ve döşeme yapılacak olan alanın büyüklüğü ile genişliği fiyatlandırma da en önemli unsurdur. İstanbul’da yükseltilmiş döşeme fiyatları işlemi yapacak firmalar arasında değişiklik göstermektedir.

Zemin Kaplama

Birçok projede birçok önemli işlere imza atan Çözüm Zemin bu anlamda ileri düzeyde tecrübe kazanmış bir ekibe sahip olmuştur. Firmamızın İdari kısmında güler yüzlü personellere yer vermeyi ilke edinirken saha da ise deneyim ve tecrübe sahibi ekiplerimiz ön plana çıkmaktadır. Temel hedefimiz kar gütme amacından çok öncelikle müşteri memnuniyeti olmuştur. Çünkü Çözüm Zemin çalışanları ve yetkilileri olarak biliriz ki müşteri memnun olursa Firmamızın da kar gütme amacı yerine gelmiş olur.

Karo Halı Kaplama uygulaması ise hem yükseltilmiş zemin üzerine uygulanan hem de  çok basit gözüken ancak çok karmaşık bir uygulama türüdür. Karo Halı Kaplama da birçok marka ve birçok çeşit söz konusudur. Karo Halı Kaplamalarının çok yaygın olmasındaki en önemli faktörlerden bir tanesi eskiyen parçasının yerine yenisinin zahmetsizce konulmasıdır. Hal böyleyken müşteriler tarafından sıklıkça istenmekte ve kir tutmuş yırtılmış hasar görmüş gibi parçalar için yenileri adet olarak temin edilebilmektedir. Ebatları genel de 50×50 cm olan Karo Halı Kaplamalarının çeşitli ebatları da mevcuttur ve yükseltilmiş döşeme uygulamasının üzerine rahatlıkla kaplaması yapılabilmektedir. Karo Halı Kaplama uygulamasındaki diğer bir güzelliği ise farklı model ve renkleri karıştırarak yapılan uygulama sayesin de zemin de renkli bir görünüm elde edilmesidir. Karo Halı Fiyatları hakkında detaylı bilgi alabilir ve işletmemiz tarafından gerek Karo Halı Çeşitleri gerek Karo Halı Fiyatları hakkında geniş çaplı bir bilgi sahibi olabilirsiniz.

PVC Zemin Kaplama alanın da özellikle sağlık kurumlarıyla beraber, okullar, spor salonları ve özel kurumlar gibi birçok alan da yıllardır homojen pvc kaplama, heterojen pvc kaplama, akustik pvc kaplama ve spor pvc kaplama gibi hizmetler vermekteyiz. Sağlık kurumları için genel de Bayındırlık Pozu 25.116/A11 olan 2mm Homojen PVC Zemin Kaplama uygulaması yapılır. Bunun yanın da Bayındırlık Pozu 25.116/A8 olan Heterojen PVC Zemin Kaplama uygulaması yapılır. Spor Zeminler için ise 25.116/S11 Bayındırlık Pozu istenip bunun için şartnamede belirtilen kalınlık üzerinden Spor Zemin Kaplama uygulaması yapılır. PVC Spor Kaplamalar genelde 6,5 mm kalınlıkta uygulamalar üzerinden tamamlanır. Ancak PVC Spor malzemeler daha ince ve kalın malzemeler bulunmakla beraber genel de sırasıyla 4,5mm, 6,5mm, 8,3mm ve 9,5mm üzerinden uygulamaya tabi tutulur. Kullanılan bu malzemelerin üzerlerine çizgiler de dahil edilip çok amaçlı voleybol, futbol ve basketbol gibi sahalar elde edilir. Özellikle Tarkett markaya ait Omnisports PVC Spor Kaplamalar önemli  yer tutmaktadır. Bununla beraber Forbo Marka PVC Spor Zemin Kaplama malzemeleri de kullanılmaktadır.

Sosyal Medyadan bizi takip edebilirsiniz.

Facebook

Zemin Kaplama – Pvc Kaplı Yükseltilmiş Zemin, pvc zemin kaplama fiyatları,  anti bakteriyel pvc zemin kaplama fiyatları, pvc zemin kaplamaları,  pvc yer döşemesi,  pvc karo yer döşemesi fiyatları, Yükseltilmiş Zemin,  Pvc Kaplı Yükseltilmiş Zemin, Laminat Kaplı Yükseltilmiş Döşeme,  Folyo Kaplı Yükseltilmiş Döşeme,  pvc yer döşemesi nasıl yapılır,  alüminyum süpürgelik fiyatları,  alüminyum süpürgelik, pvc zemin kaplama, pvc zemin kaplama fiyatları, tarkett , beefloor, spor pvc, akustik pvc, kondaktiv pvc.