PVC YER DÖŞEME FİYATLARI

PVC YER DÖŞEME FİYATLARI

PVC Zemin Kaplama Nedir? 

Pvc yer döşeme fiyatları hakkında açıklama yapmadan önce genel olarak pvc zemin kaplama nedir? Pvc zemin kaplama özellikleri çeşitleri nelerdir? gibi sorulara kısa bir açıklık getirelim. PVC (Vinil) sentetik bir plastik türüdür. Ham maddesi klor ve etilenden imal edilir. Bu maddeler işlendikten sonra genellikle vinil diye adlandırılan PVC maddesi üretilir. Daha ekonomik ve daha dayanıklı bir madde üretmek isteyen bilim adamları tarafından 1920’li yıllarda icat edilmiştir. PVC zemin kaplama sistemi en yaygın kullanılan kaplama sistemlerindendir.

PVC zemin kaplama ürünleri dayanıklılık konusunda en başarılı yapılardandır.  Kullanım açısından insanlara kolaylık sağlamasının yanında uzun süreler kullanıma dayanıklılığı ile ön plana çıkmaktadır. Bu sebepten dolayı piyasa içerisinde talep çok olmaktadır. Ürünün yapısı bakımından bakıldığı zaman %100 PVC malzeme içeriğinden oluşmaktadır. Bu nedenle PVC zemin kaplama ürünü diğer ürünlere göre kendini avantajlı kılmaktadır.

PVC Yer Döşeme Fiyatları Nelerdir?

PVC zemin kaplama çeşitleri birçok desen ve tasarıma sahip olabilmektedir. İstediğiniz ortamda istediğiniz seçenek ve model ile kaplama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Kullanım alanlarına göre tasarımsal açıdan farklı modelleri beraber uygulayabilirsiniz. PVC yer döşeme fiyatları metre kare bazından değerlendirilmektedir. Bu sebeple farklı modellere göre fiyat değişiklikleri olabilmektedir. Örneğin; istediğiniz bir modeli seçtiyseniz ortalama bir pvc yer döşeme fiyatı metre kare başına 42- 55 TL arasın da buluna bilinmektedir.

Bu fiyat bazında değerlendirip size en uygun fiyatlı ürünü temin edip montajını yaptırabilirsiniz. İç alandan tasarruf ve görsel anlamda güzel bir iç alan istiyorsanız tam size göre bir iç tasarı malzemesidir. PVC yer döşeme fiyatı için firmamız ile görüşerek kendi metre kare ölçünüze göre fiyatlandırmanızı oluşturabilirsiniz.

PVC Zemin Kaplama Çeşitleri Nelerdir? 

PVC zemin kaplama ürünleri 3 ayrı tabakadan oluşmaktadır ve tüm PVC zemin kaplama malzemeleri ateş, soğuk ve kara karşı dayanıklı bir forma sahiptir. Zemin kaplama ürünlerini 4 farklı grupta inceleyebiliriz onlarda şöyle;

Heterojen PVC Zemin Kaplama

Bu çeşit PVC zemin kaplama ürünleri genellikle insanların gün içerisinde çok fazla zaman geçirdikleri ofis odaları, toplantı alanları veya ortak çalışma alanlarında kullanılabilen bir maddedir. Kapalı alanlarda çoğunlukla kullanılmasının sebebi anti bakteriyel forma sahip olması ve montajının kolay olması gibi avantajlarının olmasıdır. Kolay temizlenebilir olması son zamanlarda en gözde PVC zemin kaplama çeşidi olmasını sağlamıştır. Desen ve renk seçenek skalası çok geniş bir yapıya sahiptir.

Homojen PVC Zemin Kaplama

Homojen PVC zemin kaplama çeşidi en çok dayanıklılığı ile ön plana çıkmaktadır. Tek katmandan oluşup iç ve dış aynı desen ve yapıya sahiptir. Uygulamasının kolay olması ve temizlik işlemlerinin gerekmemesinden dolayı daha çok spor salonları, alışveriş merkezleri, hastane, okul ve mağazalar da tercih edilmektedir.

Akustik PVC Zemin Kaplama

Bu tip PVC zemin kaplama ürünleri daha çok kullanılması istenilen alanlarda oluşan gürültüyü absorbe etmesi için kullanılır. Pvc yer döşeme fiyat politikası içerisinde fiyatına oranla çok tercih edilen bir üründür. Dayanıklı ve çok kullanışlı bir yapıya sahiptir. Temel özelliği ses emiciliği değildir. Asıl özelliği sesin yapmış olduğu yankı oluşumunu engellemektir. Yumuşak yapısı sayesinde darbe emiciliği mevcuttur. Kullanım alanları daha çok sinema salonları, ofis, hastaneler gibidir.

Kondaktif PVC Zemin Kaplama

Kondaktif PVC zemin kaplamalar özellikle hastanelerin ameliyat odaları ve x-ray cihazlarının bulunduğu odalar da kullanılan pvc yer döşeme çeşididir. Pvc yer döşeme fiyatları arasın da en yüksek fiyat politikasına sahip olan bu ürün ameliyat odaların da doktorların çalışma ortamlarında oluşabilecek elektrik dalgalanmalarını minimize ederek bu alanlarda tercih edilen ürün sıfatını kazanmıştır. Aslın da homojen bir yapıya sahip olan bu pvc yer döşeme malzemesi Direnç gösteren bir yapıya sahiptir. Uzun yıllar bozulmayan dayanıklı ve dirençlidir. Çok fazla renk seçeneği ve desen seçenekleri bulunmaktadır. Su ve rutubetten etkilenmeyen bir forma sahiptir. Yapısı bakımından ve özel kullanımı sayesinde çok tercih edilen bir PVC zemin kaplama çeşididir. Kullanım alanları endüstriyel  kuruluşlar, fabrikalar, hastane ve okullar gibi alanlardır.

ÇÖZÜM ZEMİN KAPLAMA

Zemin Kaplama sektörüne 1999 yılın da başlayan bir firma olarak siz değerli müşterilerimiz için bu alan da kazanmış olduğumuz bilgi ve deneyimlerimizi paylaşmaktan onur duymaktayız. Özel projeleriniz kapsamında bizden fiyat alabilir diğer zemin kaplama hizmetlerimizi de inceleyebilirsiniz.

pvc yer döşeme fiyat   pvc yer döşeme fiyat   Pvc Yer Döşeme Fiyatları   Pvc yer döşeme fiyatları