PVC YER DÖŞEME FİYATLARI VE ÇEŞİTLERİ

Pvc Zemin kaplama

PVC YER DÖŞEME FİYATLARI VE ÇEŞİTLERİ

PVC ZEMİN KAPLAMA

Pvc yer döşeme fiyatları ve çeşitleri hakkında çok karmaşık yazımlar mevcuttur. Bu yazımız da genel anlamda Pvc zemin kaplama nedir? Pvc zemin kaplama fiyatları kriterleri nedir nelere göre belirlenir? Pvc zemin kaplama çeşitleri hangi standartlara göre üretilir? ve En uygun pvc yer döşeme fiyatları nelerdir? gibi konulara yer verilecektir.

Pvc Zemin Kaplama Fiyatlandırma Politikası

Zemin Kaplama sektörün de pvc yer döşeme fiyatları belirlenirken önemli iki unsur göz önüne alınmalıdır.

  1. Pvc zemin kaplama markası
  2. Pvc zemin kaplama çeşidi

Bu bağlam da pvc yer döşeme fiyatları ve çeşitleri çok önemli unsurlardır. Kalite açısından Pvc yer döşeme fiyatlarına değinecek olursak Türkiye piyasasında kullanılan önemli üç marka yer almaktadır. Bu üç marka aşağıdaki gibidir:

  • Tarkett Pvc Zemin Kaplama
  • Beefloor Pvc Zemin Kaplama ve
  • Forbo Pvc Zemin Kaplama

Tarkett Pvc Zemin Kaplama ve Forbo Pvc Zemin Kaplama markası tüm dünya tarafından kabul görmüş önemli bir pazara sahiptir. Beefloor Pvc Zemin Kaplama ise Türkiye standartları doğrultusun da ve Türkiye de üretilmeye başlayan yeni bir markadır.

Beefloor Pvc Zemin Kaplama adı altında şuan sadece 2 mm Heterojen Pvc üretimi yapılmaktadır. Fiyatlandırma açısından bu üç marka göz önünde bulundurularak bir tercih yapılabilir. Bu markalar arasında fiyat bakımından en pahalı fiyat sırasıyla – Tarkett Pvc Zemin – Forbo Pvc Zemin ve Beefloor Pvc Zemin Kaplama olarak sıralanabilir. Tabi bu fiyatlandırma karşılaştırması genel olarak belirtilmiştir. Bazı durumlarda değişkenlik gösterebilmektedir.

Pvc yer döşeme fiyatlari ve çeşitleri

Pvc yer döşeme uygulama örnek görsel

Tarkett Pvc Zemin Kaplama

Türkiye piyasasında kullanımı oldukça yaygın olan bu markanın kaliteli olması ve çok fazla ürün çeşidinin bulunması bunun en önemli sebebidir. Özellikle hastanelerin ameliyat odalarında kullanılması öngörülen kondaktif pvc zemin kaplama ile homojen pvc zemin kaplama ve Spor faaliyetlerinin yürütüldüğü Fitness salonları, çok amaçlı Spor tesisleri gibi alanlarda kullanılması öngörülen Spor Pvc Kaplama ürünlerinin en sık kullanıldığı markadır. Kalite standartları çerçevesinde tüm uygunluk belgeleri bulunan bu marka aşağıdaki ürün çeşitlerine sahiptir:

  • Homojen Pvc
  • Heterojen Pvc
  • Kondaktif Pvc
  • Spor Pvc ve
  • Akustik Pvc Zemin Kaplama

Belirtilen bu ürünlerinin kendi içerisinde belli çeşitleri de bulunmaktadır. Forbo Pvc Zemin Kaplama ürünleride Tarkett standartları dogrultusun da olduğu için tekrar değinmeyip diğer bir marka olan Beefloor Pvc Zemin Kaplama ürünü hakkinda da kısa bir açıklama yapalım.

Beefloor Pvc Zemin Kaplama

Üretimi Türkiye de gerçekleştirilen bu markanın şuan sadece Heterojen Pvc çeşidi mevcuttur. Heterojen Pvc Kaplama adı altında belli ürün çeşitlerine sahiptir. Bu çeşitlendirmeler ürünün kullanılacağı yerlere göre üretilmiştir.

Beefloor Heterojen Pvc ürünleri toplam da 2mm kalınlığa sahiptir. Çeşitleri ne göre bazı ürünleri 0,70 mm aşınmazlık özelliğine sahipken bazı ürünleri ise 0,50 mm aşınmazlık özelliğine sahiptir. Fiyat bakımımdan en uygun fiyat olarak degerlendirilebilir. Bunun da en önemli sebebi Turkiye de üretilmesidir. Kalite olarak kaliteli olup bu bağlamda belirlenen kalite standartlık belgelerine sahiptir. Kullanıldığı alanlar genel de Hastaneler, Okullar, Fitnes Salonları ve Fabrikalar gibi yerlerdir.

Yer Döşeme Fiyatları ve Çeşitleri oldukça geniş bir kapsama sahiptir. Bu yüzden öncelikle en uygun fiyat politikasından ziyade en uygun malzeme politikası üzerinden hareket edilmelidir. Bu kapsam da detaylı bir araştırma yapıldıktan sonra doğru malzemenin alımına karar verdikten sonra marka fiyat politikası üzerinden uygun olan veya kalite bakımından fiyatı daha yüksek olan marka fiyat bütçesi dahilinde tercih edilebilir.

Bunu kısa bir örnekle açıklığa kavuşturacak olursak, Bir zemin kaplama uygulamasının yapılacağını varsayalım. Bu zemin Kaplama uygulaması bir hastanenin ameliyat odaları için yapılacak. Burada malzeme seçiminde bulunulurken öncelikle en uygun Pvc Yer Döşeme  malzemesi hangisi düşüncesinden önce burada uygulanacak malzemenin buraya elverişli olup olmayacağı düşüncesi gelmelidir. Ameliyat odaları için ideal olan malzeme seçimi Kondaktif Pvc Zemin Kaplama çeşididir.

Pvc Yer Döşeme Çeşitleri bakımından en yuksek fiyata sahip bir üründür. Ancak bu malzemenin yerine Pvc Zemin Kaplama Fiyatları bakımından en uygun olan Heterojen Pvc Kaplama malzemesi tercih edilerek veya bu malzeme teklif edilerek en uygun fiyat pvc zemin kaplama ürünü bulunmuş olur mu tabiki de hayır. Yanlış araştırma, yanlış malzeme, yanlış tercih ve yanlış fiyat politikası. Sonuç olarak malzemeyi çok uygun almış olabiliriz ancak verim alamayız. Ayrıca bu ürünler kendi çeşitleri içerisinde de farklı fiyatlara sahiptirler. Pvc Yer Döşeme çeşitlerinden olan 2mm Heterojen Pvc Kaplama ürünü üretime tabi tutulurken asinmazlik derecesine gore belli standartlar dogrultusun da üretilmektedir.

Bunlar genellikle üst filim tabakası olarak 0,15 mm ile 0,80 mm arasın da değişim göstermektedir. Burada vurgulamak istediğimiz konu aynı kategoride bulunan bir ürünün fiyatı farklılık gösterebilir. A firmasından almış olduğunuz 2mm Heterojen Pvc malzemesinin B firmasındaki 2mm Heterojen Pvc malzemesine göre yüksek olmasındaki en önemli etken aşınmazlık yüzeyidir. A firması size 0,70 mm aşınmazlık derecesine sahip toplam da 2mm bir Heterojen Pvc ürün sunmuşken B firması 0,15 mm aşınmazlık derecesine sahip toplamda 2 mm bir Heterojen Pvc ürünü sunmuş olabilir.

Sosyal Medyadan Bizi Takip Edebilirsiniz.

Facebook

Sosyal medya üzerinden veya iletisim sayfamizda yer alan bilgilerimiz uzerinden bizimle iletişime geçebilir, projeleriniz kapsamın da bizden bilgi veya hizmet alabilirsiniz.