YÜKSELTİLMİŞ DÖŞEME FİYATLARI

YÜKSELTİLMİŞ DÖŞEME FİYATLARI

YÜKSELTİLMİŞ DÖŞEME ÇEŞİTLERİ

Yükseltilmiş döşeme fiyatlari ve Yükseltilmiş Döşeme çeşitleri hakkındaki detaylar. Zemin Kaplama sektöründe önemli bir yere sahip olan Yükseltilmiş Döşeme ile ilgili bazı bilgilere bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

YÜKSELTİLMİŞ DÖŞEME NEDİR

Yükseltilmiş Döşeme diğer bir adıyla Yükseltilmiş Zemin genel anlamı itibariyle iç mekan zemin yükseltme anlamını taşır. İç mekan da bulunan zemin için tasarlanmış ve kullanılacak alanın işlevine göre ayak ve panel vasıtasıyla yerden belli bir yükseklikte ikinci bir zemin oluşturma işlevidir.

Yerden yükseklik payı ise kullanılacak alanlara göre ayarlanabilir ayaklar sayesinde değişiklik gösterebilmektedir. Yükseltilmiş Zemin uygulamasın da kullanılan yükseklik payı genel itibariyle 15 cm ile 100 cm arasın da değişmektedir. Yükseltilmiş döşeme fiyatlarını oluşturan temel öğelerden bir tanesi kullanılan ayaklar ve bu ayakların yükseklik ölçüleridir. Yükseltilmiş zemin uygulamasının amacı ikinci bir zemin oluşturarak alt kısım da alt yapı malzemelerini gizleyerek üst kısım da sade bir görünüm elde etmektir.

50×50 ve 60×60 gibi panellerle uygulaması yapılan bu zemin kaplama uygulamasının en özel ve güzel yanı alt yapı uygulamasin da oluşabilecek herhangi bir aksaklık nedeniyle zeminin komple tadilata girmeden gerekli noktadan zahmetsizce müdahale edilebilme imkanının olmasıdır.

YÜKSELTİLMİŞ DÖŞEME FİYATLARI

Zemin Kaplama çeşitleri arasın da yükseltilmiş döşeme fiyatlari diğer Zemin Kaplama türlerine göre genel de daha yüksek bir fiyata sahiptir. Yükseltilmiş döşeme fiyatlarinin yüksek olmasının sebebi kullanılan malzeme türünün çokluğundan kaynaklanmaktadır.

Yükseltilmiş döşeme fiyatlari  belirlenirken kullanılan malzeme çeşidi göz önün de bulundurulur. Yükseltilmiş döşeme fiyatlari için 1.Kademeyi Yükseltilmiş Zemin için kullanılacak ayaklar belirlemekteydi. 2.Kademe de ise yükseltilmiş döşeme de kullanılan paneller belirlemektedir.

Bu paneller ise genelde kalınlık olarak 30mm ve 40mm olarak üretilmektedir ve bu paneller üç aşamadan oluşmaktadır.

  • Panel Alt Yüzeyi
  • Panel Üst Yüzeyi
  • Panel İç Dolgusu

Üretimi yapılan yükseltilmiş döşeme panellerinin alt yüzeyi folyo kaplı veya çelik kaplı olmaktadır. Panellerin üst yüzeyinde Folyo, Pvc, Laminat ve Seramik gibi malzemeler kullanılmaktadır.

Yükseltilmiş döşeme uygulamalarının iç dolgu kısımları ise Sunta Özlü, Kalsiyum Sülfat Özlü ve Beton Özlü Paneller oluşturmaktadır. Yükseltilmiş zemin fiyatlari kullanılan bu malzeme türlerine göre farklılık göstermektedir.

 

Yükseltilmiş Döşeme Fiyatlari  Yükseltilmiş Döşeme Fiyatlari yükseltilmiş döşeme fiyatları

 

Yükseltilmiş döşeme fiyatları

Yükseltilmiş döşeme fiyatları

Sosyal medyada bizi takip edebilirsiniz.

Youtube