YÜKSELTİLMİŞ ZEMİN FİYATLARI

YÜKSELTİLMİŞ ZEMİN FİYATLARI

Yükseltilmiş Zemin Kaplama Fiyatları

Yükseltilmiş Zemin Fiyatlari arasın da fiyatı en yüksek olan kaplama türlerinden bir tanesidir. Yükseltilmiş Döşeme uygulamasının amacı iç mekanlardaki zemin üstüne ikinci bir zemin tabakası oluşturarak elektrik kabloları ve tesisatlar gibi alt yapı uygulamalarının hem çirkin görünüşünün önüne geçmek hem de daha geniş bir zemin elde etmektir. Yükseltilmiş zemin fiyatlari ayaklar ve kullanılan paneller neticesine göre farklılık göstermektedir.

Yükseltilmiş Döşeme Ayak Takımı

Yükseltilmiş döşeme ayak takımı uygulaması için kullanılan ayak yükseklikleri genel de 10 cm ile 100 cm arasında olmakla beraber gerekli görüldüğü taktirde bu ölçüler değişebilmektedir. Yükseltilmiş Zemin Fiyatlari için en önemli ikinci kademe ayaklar ve ayakların yükseklik ölçüleridir. Yükseltilmiş döşeme için ayakların yükseklikleri artıkça sağlamlık açısından özel bağlantı kuşak lar kullanılmaktadır. Kullanılan bu kuşaklar da yukseltilmis döşeme fiyatlari için ayrı bir maliyet oluşturmaktadır. Yükseltilmiş zemin fiyatlarinı etkileyen en önemli etken ise kullanılan panellerdir.

Yükseltilmiş Zemin Panel Çeşitleri

Yükseltilmiş Döşeme panel çeşitlerinde iç dolgu olarak üç ürün çeşidi mevcuttur.

  1. Sunta Özlü Yükseltilmiş Zemin
  2. Kalsiyum Sülfat Özlü Yükseltilmiş Zemin
  3. Beton Özlü Yükseltilmiş Zemin

Yukarıda saydıklarımız, yükseltilmiş döşeme panellerinin iç dolgu kısmını oluşturmaktadır. Yükseltilmiş Döşeme uygulamasında alt ve üst kısımlar ise farklı malzeme kategorilerine göre üretilebilmektedir. Yükseltilmiş Zemin Fiyatlari açısından önemli bir yeri olan bazı ürün çeşitleri aşağıdaki gibidir:

  • Alt-Üst Folyo Kaplı Panel
  • Alt Çelik Üst PVC Kaplı Panel
  • Alt Çelik Üst Laminat Kaplı Panel
  • Alt Çelik Üst Seramik Kaplı Panel

Folyo Kaplı Yükseltilmiş Panel

Yükseltilmiş Zemin Fiyatları arasında en uygun fiyata sahip olan ve fiyat bakımından müşterilerin en çok tercih etmiş olduğu yükseltilmiş zemin uygulamasıdır. Folyo Kaplı Yükseltilmiş Panellerin iç dolguları sunta özlü olmakla beraber alt ve üst yüzeylerinde ise adından da anlaşıldığı gibi folyo kaplama kullanılmaktadır. Yükseltilmiş döşeme standart ölçüleri 50×50 ve 60×60 olarak üretilmektedir.

Folyo Kaplı Yükseltilmiş Zemin Kaplama uygulaması aynı zaman da Karo Halı uygulaması ile çok bağlantılıdır. Görünümün önemli olduğu Ofis vb. yerlerde Folyo Kaplı Yükseltilmiş döşeme uygulaması yapıldıktan sonra üzerine genel de Karo Halı uygulaması döşenmektedir. Karo Halı uygulaması da yükseltilmiş döşeme uygulaması gibi hem kolay kurulum imkanı vermekte hem de deforme olan parçalarının yerine yenisinin uygulanması açısından düşük bütçe imkanı sağlamaktadır. Üretimi yapılan Karo Halı uygulamaları antibakteriyel özelliğe sahiptir. Karo Halı Fiyatları ise zemin kaplama sektöründeki kaplama türlerine göre hemen hemen en düşük fiyata sahiptir.

Pvc Kaplı Yükseltilmiş Zemin

En çok tercih edilen ikinci model Pvc Kaplı modellerdir. Bunun temel amacı antistatik olan pvc kaplamalar elektrik kablolarının geçtiği sistem odaları gibi yerler için oluşabilecek elektrik dalgalanmalarının önüne geçmektedir. Bu neden le Pvc Kaplı Yükseltilmiş Zemin ürünleri yoğun talep görmektedir. Bunun yanı sıra fiyat bakımından uygun olduğu için Folyo Kaplı Paneller tercih  edilirken, ofis gibi yerler de ise görünüm açısından laminat kaplı paneller tercih edilmektedir.

Laminat Kaplı Yükseltilmiş Zemin

Laminat Kaplı Yükseltilmiş Zemin uygulamasının kullanım alanları genel de ofislerdir. Mekana şık bir görünüm kazandırması itibariyle en çok bu gibi yerler de tercih edilmektedir. Özel üretilen yükseltilmiş döşeme panellerinin üzerine pvc kaplama da olduğu gibi pres uygulaması yapılarak panelle bir bütünlük oluşturur. Laminat Kaplı Yükseltilmiş Döşeme Fiyatlari ile Pvc Kaplı Yükseltilmiş Döşeme Fiyatları arasında ciddi anlamda bir fark bulunmaktadır. Laminat Kaplı paneller Pvc ve Folyo Kaplı panellere oranla daha yüksektir.

Seramik Kaplı Yükseltilmiş Zemin

Yükseltilmiş Döşeme uygulamaları arasında fiyatı en yüksek olan alt kısmında galvaniz üst kısmında ise granit, doğal taş veya seramik kaplı olan Zemin Kaplama çeşididir. Yükseltilmiş zemin fiyatlari arasında en yüksek fiyata sahip olsa bile kullanımı en çok olan kaplama türlerinden biridir. İç ve dış mekan ayrım etmeksizin kullanılabilen Seramik Kaplı Yükseltilmiş Zemin Kaplamalar aynı zaman da antistatik, su geçirmez ve yanmazlık özelliklerine sahiptir.

 

Çözüm Zemin Kaplama

Zemin Kaplama Fiyatlari hakkında net bir bilgi sahibi olabilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Çözüm Zemin Kaplama olarak fiyatlarımız her zaman makul olup bizden kazancınız kalite ve deneyimimiz olsun. Çözüm Zemin her zaman bir Çözüm Sunar.

Yükseltilmiş Zemin Fiyatlari       Yükseltilmiş Döşeme Hizmetleri      Yükseltilmiş Döşeme Hizmetleri      Yükseltilmiş döşeme fiyatları