Yükseltilmiş Zemin

Yükseltilmiş Zemin Kaplama Hizmetlerimiz

Yükseltilmiş Döşeme Üst Kısım

·         Pvc Kaplı Yükseltilmiş Döşeme

·         Laminat Kaplı Yükseltilmiş Döşeme

·         Folyo Kaplı Yükseltilmiş Döşeme

·         Seramik Kaplı Yükseltilmiş Döşeme

Yükseltilmiş Döşeme Alt Kısım

·         Alüminyum Folyo Kaplı Paneller

·         Çelik Kaplı Paneller

Yükseltilmiş Zemin İç Dolgu Kısmı

·         Sunta Özlü Paneller

·         Kalsiyum Sülfat Özlü Paneller

·         Beton Özlü Paneller

Yükseltilmiş Döşeme Aksesuarları

·         Yükseltilmiş Döşeme Ayakları

·         Yükseltilmiş Döşeme Kuşakları

·         Yükseltilmiş Döşeme Yapışkanları

Yükseltilmiş Döşeme Nedir.

Yükseltilmiş Zemin uygulanması insanların kullanmak istedikleri alanları yerden belli bir seviye doğrultusunda yükseltilmesine olanak sağlayan ve arada kalan mesafenin kullanılmasına imkan veren bir Zemin Kaplama çeşididir. Yükseltilmiş Zemin uygulaması genel olarak 15 cm ile 100 cm arasındaki bir yükseklik çerçevesin de yapılır. Yükseltilmiş Döşeme uygulamasının temel amacı zeminin yerden yükseltilerek arada kalan mesafe için olası görüntüyü bozabilecek kablo vb. Türevleri göz önünden alınıp yükseltilmiş olan zemin yüksekliğinin arasında bırakılarak daha şık ve ayni zaman da ileriye dönük kullanımı kolay bir ortam oluşturmaktır . Bu anlam da yükseltilmiş döşeme uygulaması günümüz de sıkça kullanılmaya başlanmıştır.

Yükseltilmiş döşeme fiyatları diğer Zemin Kaplama ürünleri ile kıyaslandığı zaman daha çok maliyet oluşturduğu aşikardır. Ancak yükseltilmiş döşeme fiyatlarının yüksek olmasın da kullanılan malzemelerin çok çeşitlilik göstermesinden kaynaklanmaktadır. Yükseltilmiş döşeme uygulaması özel ayaklar, kuşaklar, iç dolgular ve yüzey kaplayıcılar gibi bir takım gerekli bütünleyici araçlardan oluşmaktadır.

Yükseltilmiş döşeme ayakları özel ayarlanabilir bir sistem oluşturmakta ve ihtiyaç doğrultusunda bu ayaklar istenilen ölçüye göre ayarlanabilmektedir. Ayrıca yükseltilecek zemin uygulamasında yükseltilmiş döşemenin üzerine gelebilecek yük, ağırlık kapasitelerine göre de farklı çeşitleri mevcuttur. İç Mekan Yükseltilmiş Zemin uygulamasında 1m2 alan için yaklaşık 4 ton kadar yüksek ağırlığı taşıyabilecek ürünler de mevcuttur.

Yükseltilmiş döşeme uygulamasın da kuşak uygulamasının amacı ayakları dengelemek ve gelebilecek yük oranını eşitlemektir . Uygulama esnasında kuşaklar her ayağı birbirine kenetleyerek bir denge oluşturma işlevini görür.

İç Mekan Yükseltilmiş Zemin uygulamalarının iç dolgu kısmında iki alternatif kullanmaktayız.

1-         Sunta Özlü Yükseltilmiş Döşeme

2-         Kalsiyum Sülfat Özlü Yükseltilmiş Döşeme

Sunta Özlü Yükseltilmiş Döşeme

Yükseltilmiş döşeme uygulamasında daha uygun bir maliyet oluşturması acısından piyasada çokça bulunan ve tercih edilen ürün sınıfına girmiştir. Sunta Özlü Yükseltilmiş Zemin B1 yanmazlık derecesine sahip olup bu anlam da kendini olası bir yangın durumun da yaklaşık 30-35 dk. Gibi bir süre kapsamın da koruyabilmektedir. Yangın sınıfına pek fazla dayanıklı olmayan bu ürün Sistem odaları için yükseltilmiş zemin veya elektrik odaları için yükseltilmiş zemin gibi alanlar için tavsiye edilmemektedir.

Kalsiyum Sülfat Özlü Yükseltilmiş Döşeme

Sunta Özlü Panele göre yanmazlık derecesi daha yüksek olan bir ürün çeşididir. Olası bir yangın durumunda kendini 90-95 dk. Gibi bir koruma özelliği mevcuttur. Fiyatları Sunta Özlü Yükseltilmiş Zemine göre daha yüksektir ancak Sistem odaları, elektrik odaları vb. Yangına elverişliliği yüksek olan alanlar için Kalsiyum Sülfat Özlü Yükseltilmiş Zemin Kaplama uygulaması tercih edilmektedir.

İç Mekan Yükseltilmiş Zemin uygulamasın da son olarak üst yüzey yani bitmiş kısmın görünümü olarak birçok alternatifi mevcuttur. Hazır düz bir Zemin de uygulanan tüm zemin kaplama uygulamalarının hemen hemen tümü yükseltilmiş zemin kaplama uygulaması için de uygulanabilmektedir.

İç Mekan Yükseltilmiş Zemin için alt ve üst kısım olarak uygulamalarımız aşağıdaki gibidir;

  •        Alt Folyo Üst Folyo  Yükseltilmiş Döşeme
  •        Alt Çelik Üst PVC Kaplı Yükseltilmiş Döşeme
  •        Alt Çelik Üst Laminat Kaplı Yükseltilmiş Döşeme
  •        Alt-Üst Çelik Beton Özlü Yükseltilmiş Döşeme

Ayrıca bunların haricin de özellikle ağır yüklerin bulunduğu ortamlar da kullanılabilecek durumlar için Beton Özlü Yükseltilmiş Döşeme panelleri mevcuttur. İç dolgu özelliği beton özlü olması özel ayaklar ve diğer bileşenleriyle birlikte beton özlü yükseltilmiş döşeme kendi sınıfı içerisin de en pahalı ürün grubu sınıfına girmektedir. Yükseltilmiş döşemenin üst yüzey tabakası olarak Beton Özlü Yükseltilmiş Döşeme uygulaması da diğer paneller gibi çeşitli alternatifler sunabilmektedir.

Yükseltilmiş Döşeme – Karo Halı Kaplama

Karo Halı Kaplama ile İç Mekan Yükseltilmiş Zemin uygulamaları birbirleri ile bağlantı olan iki farklı zemin kaplama uygulamasıdır. Karo Halı çok basit gözüken ancak çok karmaşık bir uygulama türüdür. Karo Halı Kaplama da birçok marka ve birçok çeşit söz konusudur. Karo Halı Kaplamalarının çok yaygın olmasındaki en önemli faktörlerden bir tanesi eskiyen parçasının yerine yenisinin zahmetsizce konulmasıdır. Ayrıca yükseltilmiş döşeme ile bağlantılı olmasındaki en güzel yönlerinden bir tanesi Karo Halı uygulamasının da istenildiği zaman rahatlıkla sökülüp tekrar rahatlıkla döşeme uygulamasının yapılmasıdır.

Hal böyleyken müşteriler tarafından sıklıkça istenmekte ve kir tutmuş yırtılmış hasar görmüş gibi parçalar için yenileri adet olarak temin edilebilmektedir. Ebatları genel de 50×50 cm olan Karo Halı Kaplamalarının çeşitli ebatları da mevcuttur. Karo Halı Kaplama uygulamasındaki diğer bir güzelliği ise farklı model ve renkleri karıştırarak yapılan uygulama sayesin de zemin de renkli bir görünüm elde edilmesidir. Karo Halı Fiyatları hakkında detaylı bilgi alabilir ve işletmemiz tarafından gerek Karo Halı Çeşitleri gerek Karo Halı Fiyatları hakkında geniş çaplı bir bilgi sahibi olabilirsiniz.

İç Mekan Yükseltilmiş Zemin Uygulaması

Yükseltilmiş Zemin

Yükseltilmiş Döşeme Uygulaması                       Yükseltilmiş Döşeme Uygulaması                     Yükseltilmiş Döşeme Uygulaması

En uygun Zemin Kaplama Fiyatları için bizi arayabilirsiniz.

Zemin Kaplama, Pvc Yer Döşeme, Homojen Pvc Kaplama, Heterojen Pvc Kaplama, Spor Pvc Kaplama, Yükseltilmiş Zemin, Yükseltilmiş döşeme.

Sosyal Medyadan Bizi Takip Edebilirsiniz.

Facebook